Malorážkové

soustředění 2023

Vracíme se k malorážce!
KONEČNĚ

Po více jak 10 letech se konečně SSK Křenovice vrací k tréninkům a závodům v malorážkových disciplínách. Konkrétně SM/LM 60.

Díky iniciativě Jirky Vyorala jsme začátkem léta začali jezdit na tréninky a závody malorážky v disciplíně SM/LM 60. Pro mladé střelce byl úžasný zážitek zastřílet si pod otevřenou oblohou na vzdálenost 50 metrů.

Vše zatím vyvrcholilo letním soustředěním ve dnech 6-8.8.2023 na střelnici v Prosiměřicích, kde jsme měli možnost trénovat s mladými střelci z SSK Slatina a SSK Miroslav. Celou akci měl pod patronátem Pavel Pláněk a účastnilo se jí celkem 12 střelců. Velké díky patří předsedovi střeleckého klubu SSK Prosiměřice za nezištné zapůjčení střelnice.

Soustředění začalo v neděli Letní cenou SSK Miroslav ,kde Ondra Květenský obsadil krásné druhé místo. Následně se všichni střelci přesunuli na střelnici do Prosiměřic, kde jsme po zabydlení okamžitě začali s tréninkem. 

Pod vedením Pavla Pláňka jsme prošli střelecké polohy, nastavení pušky i dalšího vybavení a hlavně i celou techniku od zasazení zbraně do ramene po samotný výstřel a okamžiky po něm.

Celé soustředění nám opravdu „přálo počasí“, a tak jsme si mohli vyzkoušet vítr zprava, zleva, z protisměru, teploty od 10°C do 30°C, ostré slunko, mraky, déšť a chybělo nám snad jen sněžení. Vše pro nás bylo nové a plné zážitků.

V kontrolním závodě na konci soustředění jsme mohli vidět zlepšení snad u všech střelců, kteří se soustředění zúčastnili. Navíc padla pěkná řádka osobních rekordů!

Ale to hlavní, co soustředění přineslo, je navázání nových přátelství mezi střelci z různých střeleckých klubů a společné zážitky. A snad i budoucí meziklubovou spolupráci.

Koukněte do Galerie!

Chceš taky závodit?
Přijď se podívat!!!

Napiš nebo zavolej!